Hypnoterapie

Co je to hypnóza a co je hypnoterapie?


Hypnóza představuje stav zvýšené vnímavosti a intenzivního zaměření se do nitra. Tento stav je nám známý, prožíváme ho často během dne, aniž bychom si to uvědomovali.

Jedná se o momenty, kdy se zamyslíme a jakoby se ztratíme v čase. Můžeme začít procházet své vzpomínky a postupně si připomínat chvíle, kdy jsme řídili auto, jeli na kole nebo šli pěšky a byli myšlenkami úplně jinde. Pak si uvědomíme, že jsme na chvíli úplně vypnuli vnímání okolí. Naopak jsme byli ponořeni do intenzivního prožívání například písničky, která nás pohltila, nebo textu, který nás zaujal. Mnozí z nás zažili, že přejeli místo, kam jsme jeli nebo neslyšeli, když na nás někdo mluvil. Tento stav zažíváme běžně, třeba u televize, když se zcela vžijeme do děje filmu. Můžeme se ztratit v textu o něčem fascinujícím nebo v knize s poutavým příběhem a zapomenout na čas, na to, co bylo nebo co bude.

Jde o stav, kdy se otevírá vesmír podvědomých zdrojů a programů. Děje a prožitky se v transu značně zintenzivňují, a je proto mnohem snazší využít podvědomí k vyřešení situace, která člověka trápí, omezuje ho nebo mu brání v seberealizaci.

Jde o přirozený stav ponoření se do myšlenek, který zažíváme velmi často. Existují pozitivní i negativní transy. Ty negativní však existují až v důsledku lidské komunikace a schopnosti představovat si negativní obsahy. Většina lidí si neuvědomuje fakt, že myšlenkový obsah, se kterým zachází, je ovlivňuje tím či oním směrem a programy, které nechají spuštěné, ovlivňují jejich osobní i profesní život. Oslabují se ponořením do negativních myšlenek, které se následně stávají sugescemi, které jako šedý filtr zabraňují vidět jiné stránky života: "To je zase den. Nic se mi nedaří. Všechno stojí za prd. Šéf má blbou náladu. Co když řeknu něco špatně." Spolehlivě se pak těmito myšlenkami vytáčí do depresivních nálad otázkami: "Proč se mi nedaří? Komu jsem co udělala? Proč zrovna já?" Tato zdánlivě logická zaměření na odhalení chyb jsou ve skutečnosti pastí, do které spadla většina společnosti, a proto také stoupá spotřeba antidepresiv. 

V hypnóze zažívá člověk zvýšenou schopnost koncentrace a úplného uvolnění, naše smysly jsou citlivější...čich, sluch i hmat. V hypnotickém stavu se dají řešit různé nežádoucí návyky a potíže,...kouření, strachy, bolesti, posilovat sebevědomí, snažší zvládání životních změn, při potížích s trémou, doplnění energie, zlepšení celkového stavu... apod.

Hypnoterapie je vhodná pro kohokoli, kdo po psychické stránce neprožívá pohodu, radost, naplnění a smysl ve svém životě. Je to terapie, která používá hypnózu jako nástroj k napojení se na jiné úrovně podvědomí. Účelem je napojit se na informace uložené hluboko v naší mysli a následně s nimi pracovat, upravit je, přeprogramovat, změnit..


Kombinuji hypnoterapii Miltona H. Ericksona s technikami neuro-lingvistického programování.

V hypnóze neexistuje žádné nebezpečí a nikdy nebylo zaznamenáno, že by někdo zůstal v hypnóze či transu trvale. Osoba podstupující hypnózu nebude jednat v rozporu se svými vnitřními hodnotami, takže není důvod se této terapie obávat.

Sezení obvykle trvá 60 až 90 minut. Pro dlouhodobé vyřešení problémů a prospěšné změny v myšlení je doporučena systematická spolupráce, což znamená 3 až 8 setkání.


Pro objednání na konzultaci použijte kontaktní formulář, do zprávy napište telefonický kontakt